Doktorsitesi.com’un Gücü Adına

Doktor’un dijital dünyada klavuzu olmaya devam ediyoruz.


10 yıllık tecrübemiz ve bilgi birikimimiz ile doktorsitesi.com ailesi olarak sağlık sektörünün doğasını biliyoruz, kabulleniyoruz ve bu gerçeğe göre çalışıyoruz. Günümüz rekabet ortamında digital pazarlama stratejileri oluşturarak itibarınızı arttırabilir ve daha fazla olumlu sonuçlar elde edebilirsiniz.

İnternetin dönüştürücü etkisi her alanda kendisini hissettirmektedir. Günümüzde digital (internet) kullanımı göz ardı edilmeyecek boyutlardadır.


Türkiye istatistik kurumunun son yaptığı araştırmalara göre (Dönem 2013-2014)

Türkiye’de internet kullanım oranı %53,8’dir.


İnternet kullanımında eğitim oranlarını incelediğimizde;

  • Yüksekokul, fakülte ve üstü mezun oranı %93,6
  • Lise ve dengi mezunların oranı %79,2’dir.

İnternet kullanım sebepleri bazında incelediğimizde;

  • E-posta için kullanım oranı %53,9
  • Sosyal gruplara katılmak için kullanım oranı %78,8
  • Online haber ve dergileri incelemek için kullanım oranı %74,2
  • Sağlıkla ilgili bilgi arama nedeni ile kullanım oranı %59,6
  • Web sitesi üzerinden bir hekimden randevu alma (sağlık kurum, hastane) oranı %31,6
  • Eğitim ile ilgili bilgi alma oranı %45,9
  • Ürün ve hizmet hakkında bilgi alma oranı %67,2
  • Oyun, müzik ve film indirme oranı ise %58,7’dir.

OECD’nin (Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Teşkilatı) 2012 internet ekonomisi raporuna göre;

2020 yılında dünya üzerinde internete bağlı 50 milyar mobil cihazın kullanıma sunulacağı belirtilmektedir.

Doktorsitesi.com dikey sağlık sektöründe hem trafiği hem hasta hem doktor hem de içeriği olan Türkiye’nin en büyük sağlık platformudur.

Ayda 4 milyon internet kullanıcısı tarafından ziyaret edilen doktorsitesi.com, yaklaşık 10 bin video, 15 bin makale ve 1.5 milyona yakın soru-cevap datası ile Türkiye’deki en büyük online sağlık platformu olarak doktorlarla internet kullanıcılarının buluşmasına imkan veriyor. Her ay 60 bin yeni üye alan doktorsitesi.com da toplam 2,5 milyona yakın üye kaydı bulunmaktadır ve her geçen gün daha fazla üyeye ulaşmaktadır.

Bu veriler ışığında her bir üye doktorumuz için, profesyonel ekibimizin geliştirdiği yazılım alt yapımızla, doktorlarımızın kendilerine özel şifresi ile girip geliştirebileceği paneller hazırlıyoruz. Üye doktorlarımız bu panelden kendi branşlarında ilgilendikleri konular hakkında, bilgi birikimlerini hastalara aktarmak üzere makale (bültenler) ekleyebiliyor, profesyonel ekibimizin çektiği videoları yayınlayabiliyor, hastalarla birebir ilgilenmek istediklerinde sorularına cevap verebiliyorlar. Ayrıca hastalar randevu almak istediklerinde doktoruna kolaylıkla ulaşabilmeleri için bir telefon hattı ve online randevu al butonu ekleyebiliyorlar. Tabi tüm bu eklenen metrikler için, üye doktorlarımız yıllık bir katkı payı ödüyorlar. Her üyemiz anında panellerinden tüm istatistiki bilgilerini görebiliyorlar.

Doktor Profili

Tabi ki sosyal medya araçlarının etkisini de hafife almamalıyız. Sağlık hukuk mevzuatı, sosyal medya ve internet teknolojileri, dijital sağlık parametrelerine hakim dinamik ve genç beyin takımımız ile doktorlarımıza facebook, twitter ve instagram hesapları oluşturarak, bu sayfaların yönetimini de yapıyoruz. Platformumuz her bir ziyaretçi tarafından ortalama 3 sayfa gezilerek toplamda 10 milyon kez görüntülenmeye sahiptir.

Dijital PR planlama sürecinizin her aşamasında, hedef kitlenizin yer aldığı platformumuz ve sosyal medya araçlarımız ile size ihtiyacınız olan profesyonel desteği sağlıyoruz. Böylelikle doğru, güvenilir, etik bilgilere ulaşan, sağlıklı bilgilere sahip bireyler oluşturmanıza destek olmaya devam ediyoruz.

İhtiyaçları ve problemleri doğru analiz eden ve bu kapsamda strateji ve plan geliştiren biz doktorsitesi.com ailesinin tüm üyeleri, teknik destek ve sorularınız için 7 gün 24 saat yanınızda olmaktan memnuniyet duyacağız.

Sağlıkla kalın.